ЗМІНИ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ ЗА БЕЗОПЛАТНЕ ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

29 квітня Уряд прийнято рішення (постанова №490) про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.  

Цими змінами передбачається, зокрема,  розширення кола осіб, які, окрім власників житлових приміщень, зможуть отримати компенсацію, а саме: представники на підставі довіреності;  наймачі (орендарі) житла державної або комунальної власності;  спадкоємці, які прийняли спадщину. Такі  громадяни повинні пред’явити відповідно наступні документи: довіреність; ордер на житло чи рішення органу місцевого самоврядування про найм житлового приміщення; довідку від нотаріуса про прийняття   спадщини (у разі відкриття спадкової справи).

Також відтепер забезпечено можливість отримання компенсації особам, що розмістили у своїх домівках переселенців, однак фізично перебувають не за місцем проживання,  подача заяви засобами електронного зв’язку.

У межах Програми власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримують гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Зауважуємо, що компенсація не виплачується внутрішньо переміщеним особам, які є власникам житлових приміщень (незалежно від частки), та членам їх сімей; особам, які зареєстровані у даному приміщенні; повнолітнім дітям до 23-х років, які навчаються, незалежно від місця реєстрації.

Для отримання компенсації власникам житла необхідно звернутися до міського ЦНАП за адресою: вул. Миру, 102, подати  відповідну заяву та пред’явити такі документи: документ, який посвідчує його особу; документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії (фотокопії) зазначених документів на  E-mail: usznSlavuta@soc.sl.gov.ua

Нагадуємо, що власник житлового приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.

Надалі для отримання компенсації власник житла не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає заяву про отримання компенсації (при цьому необхідно мати реквізити з банку про рахунок, довідки усіх ВПО, дані про соціальний статус осіб, яких він прихистив (особи з інвалідністю; особи, яким виповнилось більше ніж шістдесят років; одинокі матері, члени багатодітних сімей, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України тощо).

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради.