ВАЖЛИВО: ЗМІНЕНО УМОВИ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ НА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

З травня 2022 року змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.   Коло переселенців, хто зможе отримати допомогу,  звужено! Таку допомогу надаватимуть внутрішньо переміщеним особам:

– які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

– або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),

– у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),  затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022 –https://www.minre.gov.ua/doc/doc/67

Водночас  взяття на облік внутрішньо переміщених осіб здійснюється з усіх адміністративно-територіальних одиниць, де наразі ведуться бойові дії чи є тимчасово окупованими та тих, де раніше велися бойові дії, зокрема: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, м. Київ, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» дія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи скасовується, якщо особа:

  – подала заяву про відмову від довідки;

  – повернулась до покинутого місця постійного проживання;

  – виїхала на постійне місце проживання за кордон.

Тому  НАГОЛОШУЄМО про обов’язок внутрішньо переміщених осіб у разі повернення до покинутого місця постійного проживання, протягом трьох днів повідомити про це органи соціального захисту населення за місцем отримання довідки або після повернення до покинутого постійного місця проживання, для скасування довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи. Повідомлення також можна подати через Портал Дія.

При цьому дія довідки не скасовується для внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради.