ПАКУНОК МАЛЮКА: БАТЬКИ САМІ ОБИРАТИМУТЬ, ЩО ПРИДБАТИ ДЛЯ МАМИ ТА МАЛЮКА

За повідомленням Міцнсоцполітики, з 01.09.2020 починає працювати новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка» відповідно до пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках»,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 29 липня 2020 р. № 744.

Тобто, у батьків буде право обирати, що для їхнього малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку. Але є одне застереження: це не означає, що всі породіллі, дітки у яких народилися після 31 серпня зможуть брати участь у проєкті, але лишень за умови, що вони не отримали пакунок малюка у пологовому будинку і нададуть про це відповідну довідку до управління соціального захисту населення. Тобто, грошова компенсація надаватиметься після закінчення натуральної допомоги «пакунок малюка» в регіонах. За інформацією Славутської ЦРЛ, у пологовому відділенні наявна невелика кількість натуральних «пакунків малюка».

Важливо, що продовжили строк звернення за допомогою: ті громадяни, які протягом 2020 року не отримали натуральний пакунок, можуть звернутися за ним протягом   12 місяців з дня народження дитини. Скористатися такою допомогою можна буде протягом року з дня зарахування коштів грошової компенсації на спеціальний рахунок отримувача в АТ КБ «Приватбанк»  самостійно у закладах торгівлі, в т.ч. і в інтернет-магазинах, що приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», реєстр яких буде розміщений на сайтах Мінсоцполітики та АТ КБ «Приватбанк».

Розмір отриманої грошової компенсації (наразі це 5 тис. грн.) не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомоги.

Деталі щодо механізмів реалізації та алгоритм дій для отримання допомоги – далі в інфографіці Мінсоцполітики.
Управління соціального захисту аселення виконавчого комітету Славутської міської ради.