Продовжено термін подачі заяв внутрішньо переміщеними особами для отримання державної допомоги

9 квітня Кабінет Міністрів України постановою № 418 переніс на 30 квітня кінцевий термін подачі заяв внутрішньо переміщеними особами для отримання державної допомоги у зв’язку з критичними проблемами із реєстрацією внутрішньо переміщених осіб в громадах.

На селекторній нараді Міністерством соціальної політики України наголошено, що при прийнятті рішення щодо видачі громадянам довідки ВПО необхідно враховувати всі можливі відомості (дані), що підтверджують факт проживання особи на території з якої здійснюється (здійснилось) переміщення. Такі складнощі виникають у громадян, у яких місце реєстрації відмінне від місця територій, де ведуться бойові дії. 

Станом на сьогодні управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради взято на облік більше 2 тисяч громадян. Спеціалісти управління докладають усіх зусиль, аби громадяни вчасно змогли отримати допомогу. 

На жаль, Мінсоцполітики підтвердило інформацію про те, що подача заяви на допомогу повинна здійснюватися до того ж органу, що і заява про постановку на облік (для уникнення складнощів в опрацюванні). Можливості подачі заяви на допомогу до Дії, при умові постановки на облік в УСЗН НЕМАЄ (така можливість може буде реалізована, але не скоро). Тому тим громадянам, які отримали довідку про взяття на облік в управлінні соціального захисту населення та розраховували оформити допомогу через Дію, необхідно все ж таки звернутися з заявою до міського ЦНАП за адресою: вул. Миру, 102. Телефон для запису: 03842 7 65 64

А ті громадяни, які не стали на облік, зможуть це зробити онлайн через застосунок Дія, та після формування відповідної довідки подати заявку на допомогу у Дії. Як пообіцяло Мінсоц політики, Дія повинна була уже запрацювати цими вихідними. Розуміємо, що все це викликає незадоволення у людей, тому просимо вибачити за незручності. Дякуємо усім, хто приїхав до Славути, за терплячість та розуміння.

Також Мінсоцполітики наголосило, що особа яка виїздить за кордон або повертається до постійного місця проживання, повинна повідомити про це управління соцзахисту письмово. Така особа втрачає статус ВПО та право на допомогу. В майбутньому ці питання будуть верифікуватися.

Заяви на отримання допомоги приймаються у міському ЦНАП за адресою: вул. Миру, 102. Телефон для запису: 03842 7 65 64

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради.