Інформація для громадян, які переселяються з територій України, де ведуться активні бойові дії

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради розпочало видачу довідок громадянам України, які вимушено покинули своє житло через бойові дії. Така довідка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік  та дає право на отримання державних допомог. Інформація про таких осіб вноситься до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

За інформацією Мінсоцполітики, внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з бойовими діями, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу щомісячно.

Наразі управління соціального захисту не приймає заяви для отримання допомоги, оскільки для цього немає відповідного технічного забезпечення. Але, як обіцяє Мінсоцполітики, вже з початку наступного тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення. В такому разі, з  наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги та документами, що посвідчують особу, кодом платника податків,    довідкою ВПО до міського ЦНАП за адресою: вул. Миру, 102.  Телефон для довідок: 03842 7-65-62,  068-782-28-90.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби Порталу Дія. Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Просимо всіх хто переїхав з небезпечних населених місць, та потребує допомоги, реєструватись як внутрішньо переміщені особи і звертатись за допомогою.  «Також я прошу тих, кому допомога не потрібна, хто не втратив роботу і може забезпечувати себе самостійно на новому місці, поступати згідно того, що Вам підказує совість», – коментує  Марина Лазебна,  міністр Міністерства соціальної політики.

Про усі деталі отримання допомоги буде додатково повідомлено після опублікування відповідного рішення Уряду.

Управління соціального захисту населення.