Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій людей з інвалідністю і їхніх супроводжуючих

Для того, щоб не наражати людей на небезпеку та не створювати їм зайві складнощі, ми розширили перелік документів, які підтверджують групу інвалідності, і можуть бути підставами для пропуску на кордоні», – повідомила  Марина Лазебна, міністр Мінсоцполітики. Таким чином, згідно рішення Уряду, для чоловіків з інвалідністю І та ІІ груп віком від 18 до 60 років, які взагалі не мають взагалі військових квитків, або у тих, хто має, але відсутня у квитку відмітка про непридатність до військової служби, мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:

– довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією,

– або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»,

– або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

 Також згідно рішення Уряду, разом з кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, які потребують постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або одній іншій особі яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Документом, який підтверджує здійснення догляду в даному випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

«Супроводжуючий при виїзді за кордон для людини з інвалідністю, яка потребує догляду, – це питання життєвої необхідності. Ми визначили, що супроводжувати може один з батьків, один з подружжя, доросла дитина, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною і отримує за це гарантовані державою виплати. І все. Лише одна доросла особа незалежно від віку і статі», – прокоментувала Марина Лазебна.

Управління соціального захисту населення

 за повідомленням Мінсоцполітики.