До уваги громадян! Зміни до порядку та умов надання житлових субсидій

За результатами практичної реалізації діючого порядку надання житлової субсидії, 15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій, що дасть змогу отримувати державну підтримку для громадян, які (у яких), зокрема: 

– мають у власності самостійно зібрані транспортні засоби або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат;

–  відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною (за висновком лікаря) відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» (догляд до 6-ти років, тяжкі хвороби);

–  придбали житло за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету;

– купили житло протягом шести місяців після продажу іншого єдиного житла, при цьому кошти отримані від продажу не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено спадщину, за умови, що жодне житло, яке перебуває у власності, не здається в оренду.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі слати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 680 грн (раніше – 340 грн).

Звертаємо увагу, що громадянам, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин, мають право повторно звернутись за її отриманням.

Слід зазначити, що у разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради