ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДОГЛЯД ТИМ, КОМУ ЗА 80 РОКІВ.

Управління соціального захисту населення здійснює прийом заяв  про призначення допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку, відповідно до запроваджених Кабінетом Міністрів України змін від 29 липня 2020 року до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Допомога може бути призначена лишень тим особам, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати, і одержують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», але не отримують надбавки до пенсії на догляд від Пенсійного фонду чи компенсації на догляд, які надаються органами соціального захисту населення.

Основним документом для призначення допомоги на догляд  є висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Розмір допомоги становить 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратити працездатність (з 01.01.2020 року – 655,20 грн., з 01.07.2020 року – 684,80 грн.).

У разі вже отримання надбавки до пенсії на догляд, компенсації за надання соціальних послуг, допомоги на догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу,  за бажанням особи,  допомога призначається у разі припинення виплати вищезазначеної надбавки  компенсацій,.

Отримання соціальної послуги «догляд вдома» в територіальному центрі соціального обслуговування не впливає на призначення зазначеного виду допомоги.

Для призначення допомоги необхідно звертатися до ЦНАП, за адресою вул. Миру, 102, та подати такі документи:

– заяву;  

– декларацію про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги;

– висновок лікарсько-консультативної комісії  про те, що заявник потребує постійного стороннього догляду;

Консультації з зазначеного питання можна отримати зателефонувавши за номерами: 7-02-50; 7-05-66; 7-65-62; 0949822562.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради.