Нові правила призначення та виплати державної соціальної допомоги з 1 липня 2020 року

З 1 липня 2020 року вступив в дію Закон України від 2 червня 2020 року № 646-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб». У зв’язку зі змінами, передбаченими даним законом, Міністерством соціальної політики України розроблено та подано на розгляд Уряду проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», в якому передбачено зміну алгоритму призначення та виплати допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. При призначенні та виплаті державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям буде, зокрема, враховуватися майновий стан сім’ї.

Згідно з роз’ясненням Міністерства соціальної політики України, виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям без особистого звернення громадян не продовжується.

Отже, для отримання державної допомоги одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, необхідно обов’язково звернутись у липні-серпні 2020 року до центру надання адміністративних послуг за адресою: вул. Миру, 102. У разі подачі протягом липня-серпня 2020 року заяви про призначення допомоги та декларації про майновий стан осіб, які звертаються за призначенням допомоги, допомога буде призначена та виплачена, починаючи з липня 2020 року.

Наразі розглядається проєкт постанови КМУ «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» та доопрацьовується відповідне програмне забезпечення. Допомога буде призначена та виплачена після опублікування цієї постанови та отримання програмного забезпечення.

                                               Управління соціального захисту населення