В Україні працює мобільний застосунок для жінок, які постраждали від домашнього насильства

Він створений у співпраці Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України та UNFPA за підтримки уряду Великої Британії. 

Завдання застосунку – полегшити отримання допомоги для жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні порушення (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

Концепція застосунку робить його абсолютно непримітним для кривдника. Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний додаток, що дозволяє без остраху встановити та використовувати його у своєму телефоні.

Прихований інтерфейс містить кнопку SOS, через яку можна викликати поліцію. Дзвінок на 102 у цьому випадку не потрібний. Місце перебування постраждалої визначається через геолокацію або зазначену під час реєстрації адресу.

Застосунок функціонує і доступний для завантаження як у PlayMarket, так і в AppStore.

Назва застосунку не розповсюджується з метою безпеки жінок, які будуть ним користуватися.

Наразі дізнатися деталі щодо назви застосунку та його встановлення можна зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши в особисті повідомлення на сторінку «Розірви коло», за посиланням https://www.facebook.com/rozirvykolo.