З 1 ЖОВТНЯ СУБСИДІЇ ТА ПІЛЬГИ ВИПЛАЧУВАТИМУТЬ ЗА НОВИМИ ПРАВИЛАМИ !

Із 1 жовтня українці отримуватимуть субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг,  придбання  твердого та рідкого побутового палива і скрапленого газу за новими механізмами. Про це йдеться у постанові КМУ від 16 вересня №1041.

       Згідно з цим документом, виплати відбуватимуться через органи Пенсійного фонду України. Ті громадяни, кому вже призначено та виплачуються житлова субсидія або пільги, зміни механізму на собі не відчують.  Громадяни продовжують  отримувати відповідні виплати на карткові рахунки в банку чи через Укрпошту. Для пільговиків, які отримують пільгу у грошовій безготівковій формі і отримують пенсію – кошти будуть зараховуватися на пенсійні рахунки в банках, де особа одержує пенсію. Для пільговиків, які не отримують пенсію – кошти на виплату пільг будуть зараховані на їх поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк» за зверненням органів Пенсійного фонду без отримання заяви пільговика, і виплата таких коштів одержувачам буде проводитися після укладення ними договору банківського рахунку з АТ «Ощадбанк».

      Окрім того, постановою передбачено, що до 1 грудня діятиме  перехідний період, протягом якого управління соціального захисту населення призначатиме субсидії та пільги. Після цього такі функції перейдуть до органів Пенсійного фонду.

Щодо прийму заяв про призначення та надання житлової субсидії та пільг: наразі управління соціального захисту населення працює за старим механізмом: заяви на субсидію приймаються в ЦНАП, за адресою: вул. Миру, 102 або в електронній формі чи засобами Порталу Дія; заяви про призначення пільг приймаються за адресою: вул. Ярослава Мудрого,47, каб. 23.Звертаємо увагу, що прийом заяв про надання субсидії та пільг управлінням соціального захисту через Укрпошту постановою не передбачено.  

Починаючи з 1 грудня 2022 року заяви про надання субсидії та пільг будуть прийматися також  Пенсійним фондом України, у тому числі у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний додаток Пенсійного фонду України, засобами Порталу Дія).

Про усі зміни детально буде повідомлено додатково.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради