Про виплати соціальних допомог

Шановні мешканці Славутської громади! До виконавчого комітету Славутської міської ради та управління соціального захисту населення надходять численні письмові скарги, телефонні дзвінки щодо несвоєчасності виплат соціальних допомог, в т.ч. житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги.  Працівники управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради, незважаючи на значене навантаження, яке виникло у зв’язку із вторгненням російської федерації, докладають усіх зусиль для своєчасного нарахування соціальних допомог населенню.

У день надходження коштів до Державного Казначейства, управлінням спрямовуються реєстри отримувачів допомог до відділень банків, в яких громадяни отримують кошти. У свою чергу, місцеве відділення Державного Казначейства спрямовує кошти на виплати відповідно до нормативно-правових актів, що визначають Порядок виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.

Нагадуємо, що допомоги виплачуються за поточний місяць, а пільги та субсидії за минулий місяць. Цього місяця виплата державних допомог (окрім субсидій та пільг) розпочата 14 липня. Наразі допомоги виплачується для 2511 мешканців громади на суму – 5820,5 тис. грн.

         Також  5 липня 2022 року до Державної казначейської служби  подані  платіжні доручення на виплату житлової субсидії за травень – червень місяць на суму 885,6 тис. грн для громадян, яким житлова  субсидія була продовжена з травня 2022 року автоматично без звернення. Двомісячний термін обумовлений збором усіх даних про доходи громадян для визначення права на призначення. Надалі відомості  формуватимуться щомісячно. Проте самі виплати коштів пільг та субсидій наразі не розпочаті.

Громадянам, які у травні зверталися за призначенням житлової субсидії, а  також громадянам, які зверталися протягом січня-травня за наданням субсидії на придбання твердого палива та субсидії  на житлово-комунальні послуги кошти виплачені у червні 2022 року.

Розуміємо усю важкість ситуації, особливо для тих громадян, у яких допомоги є єдиним джерелом для забезпечення найнеобхідніших потреб, проте, сподіваємось на розуміння та толерантність громадян у зв’язку із затримкою, які стаються вперше за багато років.

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради